Zalomené či prasknuté potrubie dokáže narobiť veľa problémov

Vracajúci sa odpad do drezu či vyrážajúci vo WC je znamením, že potrubie je celkom upchaté, preto je načase zavolať odbornú firmu, ktorá ho vyčistí. V Nitre, rovnako ako aj v ostatných mestách na Slovensku, sú k dispozícii služby tohto druhu, teda špecializované firmy na čistenie kanalizačných potrubí. Modernými a efektívnymi spôsobmi ho odborne vyčistia a spriechodnia. Možnosti ako dostať nečistoty z potrubia von sú dve, a to je vysokotlakové a elektromechanické čistenie. Obe sú moderné, účinné, rozdiel je iba v možnosti krtkovanie nitra použitia, pretože čistenie vysokým tlakom vody nie je vhodné do vnútorných priestorov, kde by zaplavenie vodou spôsobilo veľké škody. Tam prichádza na rad elektromechanický spôsob, čistý, ekologický, účinný a rýchly.

Upchatý odtok je hotová katastrofa

Na vysokotlakové čistenie je nutné mať k dispozícii vodné čerpadlo s napojenou dlhou hadicou a dýzou na jej konci, ktorú je možné vymeniť. Vodu poháňa čerpadlo pod vysokým tlakom do hadice, ktorá cez dýzu vypúšťa vodu do potrubia, a tým so sebou strháva nečistoty a mastnotu z povrchu potrubia. Týmto čistením sa potrubie dokonalo vyčistí, predĺži jeho životnosť, minimalizuje sa riziko poškodenia a každú prevádzku sa tak podarí rýchlo obnoviť.

Klasický oceľový poklop v exteriéri

Spôsob, pri ktorom sa používa elektromechanický stroj s oceľovými špirálami a strunami, vykonávajúcimi rotačné a vibračné pohyby zároveň je takisto veľmi efektívny. V potrubí sa struny pri pohybe svojou silou opierajú do nánosov a nečistôt, a tým ich vytláčajú smerom von. Dokonalo dokážu vyčistiť aj malé priemery potrubia, vyplavenie vody a odpadu tu nehrozí, životné prostredie netrpí a čistenie je dokonalé. V Nitre a v jej okolí sa tak obyvatelia môžu obrátiť na firmu, ktorá okrem čistenia vykonáva aj trasovanie a monitoring potrubia, čo je výborný spôsob prevencie nielen znečistenia, ale aj poškodenia potrubia a jeho následnej rýchlej opravy.