Nie každý zažil ukážkové vzťahy a preto zostáva sám

Dovoľte mi povedať vám jeden príbeh. Možno skutočný, možno imaginárny, to pre vás ako čitateľa aj tak nemusí mať veľkú váhu. Je o človeku, ktorého vzťahy sa nedajú prirovnať k tým, aké vidíme v krásnych romantických filmoch. Je skôr o falošnej nádeji a zároveň o tom, ako čas neúprosne beží.

Nie je to ten typ, ktorý by bol úplne na zahodenie. Vlastne už od puberty s ním vždy nejaké mladé baby rady trávili svoj čas. Pretože k ním nikdy nebol zlý, už vôbec nie násilný a nemal problém ísť vždy do nejakej srandy. To ale boli pubertálne a takmer detské časy.

Postupom času sa z týchto báb stali mladé ženy a každé si išli nejakým svojim smerom. Veď tak ako to v živote býva. Len tento chalan nevedel nájsť svoj smer, miesto toho trávil čas s partiou, kde to nikam neviedlo. Postupne zanedbával nadväzovanie nových vzťahov. Pretože aj v tejto partii bola baba, ktorú začal mať naozaj rád a ona s ním takisto rada trávila svoj čas. Lenže aj s inými v tej partii. A to je problém.

pár. muž so ženou

Vždy mu preto dala nádej, ale zároveň ju zahasila. Vždy bol pri nej len dočasne, len ako taká chvíľková opora, len ako taký truhlík, kým si zas nezačala niečo s niekým novým.

A tak skúsil šťastie inde. S ďalšou kráskou, ktorú takisto poznal z mladosti, ale z inej partie. A opäť si spolu rozumeli. S ňou trávil pekný čas, romantickejší, ale kvôli povinnostiam sa musela odsťahovať do Bratislavy. A ako vie, teraz tam má svoju vlastnú partiu ľudí a skúsila tam aj nové vzťahy. Ale zas kto jej to môže mať za zlé, keď ten čas tak rýchlo letí a človek sa musí posunúť ďalej.

samota, sneh

A takýchto prípadov je pravdepodobne viac. Vzťahy, ale aj zub času sú neúprosné. Zrazu človek zistí, že zostáva sám. V takejto situácii si povie, že miesto toho, aby bol naivný romantik, mohol radšej niekoľkokrát využiť sex ponuky a chvíľkovú spoločnosť atraktívnych žien bez záväzkov. Skrátka mohol si užiť trochu viac a menej riešiť vzťahy, ktoré majú takúto čudnú perspektívu.