Prečo vznikajú problémy s erekciou?

Ste oboznámení s problémom, akým je erektilná dysfunkcia? Ak to napíšem v takejto forme, možno si nie ste úplne istí. Ak však poviem, že jej príznakom je slabá erekcia alebo napríklad predčasná ejakulácia a skrátka problémy s erekciou, kvôli ktorým sa nedá dosiahnuť kvalitný sexuálny styk, veľa chlapov sa v tomto pojme nájde. V tých pocitoch, kedy to skrátka akosi nejde. Vlastne sexuológovia zhodne tvrdia, že s takýmto stavom sa už párkrát v živote stretol asi každý zdravý muž. Situácia je však nepríjemnejšia, ak sa porucha erekcie opakuje už čoraz častejšie a zostáva na pravidelnom poriadku.

smutný muž, smútok

Možno si myslíte, že s daným problémom sa stretávajú len seniori. V skutočnosti sú to však vo všeobecnosti muži nad 40 rokov, ale rozhodne sa tieto príznaky vyskytujú aj u prekvapivo mladších. Pretože vek je iba jedným z ďalších faktorov, čo zapríčiňujú tento stav.

  • Za erektilnú dysfunkciu môžu buď organické, hormonálne alebo psychologické poruchy.

Pretože dosiahnutie erekcie nie je zas tak úplne jednoduché. Všetky zo spomenutých troch faktorov musia fungovať správne. A to je v pomerne veľa prípadoch kameňom úrazu viacerých mužov. Napríklad tých, čo majú cievne ťažkosti, vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, majú sedavé zamestnanie,… no takisto tých, čo sú vystresovaní a nedokážu sa tak plnohodnotne sústrediť.

spermia, víťaz

Zdravý nástup erekcie si môžeme stručne opísať v tomto modeli:

Najskôr prichádza erotická stimulácia, mozog zaregistruje nejaké predstavy, pohyby, vôňu, emócie,.. a tým pádom začne pracovať nervový systém. Ten je následne zodpovedný za roztiahnutie ciev a zvýšený prietok krvi do pohlavného údu. A tento faktor spôsobuje stoporenie, resp. „postavenie“ údu.

  • Teda príčinou môžu byť poškodené cievy, ale aj psychologické faktory a príčiny, kvôli ktorým je minimálne jedna z tejto schémy narušená.