Detské hry na doma

Chceli by ste každý deň tráviť so svojím dieťaťom svoj voľný čas vonku? Čo však robiť, keď vonku prší a fúka silný vietor? Na detské ihriská môžete hneď zabudnúť. Ako vyplníte svojim deťom čas práve v pohodlí vášho domova? Áno, určite by ste chceli každý deň chodiť so svojimi deťmi von. Bolo by to ideálne. No mnohokrát vám to práve počasie nedovolí. Nechcete, aby vaše deti vonku prechladli, tak s nimi musíte tráviť čas doma. Ako zabavíte vaše deti doma? Na pozeranie televízie zabudnite. Deti potrebujú aktivity, ktoré im budú rozvíjať ich predstavy, zručnosti a schopnosti.

 

hranie detí

 

Musia ich malé rúčky zamestnať aj na pár hodín. Žiadne dieťa nevydrží pri jednej hre niekoľko hodín. Na vás je teda vymyslieť viacero aktivít a hier, ktoré môžete s deťmi robiť. Dieťa nevydrží len tak sedieť, ale potrebuje dostatok pohybu aj doma. Tým nemyslím, aby sa naháňalo po byte alebo rodinnom dome a behalo z jednej izby do druhej. To určite nie. Musíme vymyslieť ako začneme vykonávať pohybové aktivity aj doma. Vynikajúcou hrou na doma je obhadzovanie sa s vankúšmi. Už aj vy počujete ten radostný detský smiech? Pre deti je to veľmi zábavné. Môžete sa doma hrať na autá.

 

hranie s loptičkami

 

Dajte svojmu dieťaťu do rúk hračkársky volant a nech sa hrá, že šoféruje po byte alebo rodinnom dome svoje veľké naozajstné auto. Túto hru majú veľmi radi práve chlapci. Túžia raz, keď budú dospelí, šoférovať naozajstné veľké auto. Vo večerných hodinách, keď je tma, môžete si čítať rozprávky alebo hovoriť príbehy s rozsvietenou baterkou tak, ako to vidíte vo filmoch pre deti. Deťom sa to určite bude veľmi páčiť a budú si to vyžadovať čoraz častejšie. Ďalšou hrou na zabavenie sa je určite domáca hra na basketbal. Raz dva si vytvoríte kôš, napríklad z koša na prádlo a budete triafať malé loptičky do koša. Kto hodí najviac? No rozhodne by ste mali nechať vyhrať svoje dieťa. Nie je nič horšie, ako keď je vaše dieťa smutné z dôvodu, že nevyhralo.

Hry