Zips vrecká ako nenahraditeľný pomocník vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry boli a sú jedným z najkrajších pohorí sveta a v čase, keď existovalo ešte Československo, boli dokonca vhodným námetom filmárov na vyzdvihnutie ich krásy v českom filme „Anjel na horách“ s Jaroslavom Marvanom v hlavnej úlohe. Vtedy sa síce písal rok 1955 a odvtedy už uplynulo takmer sedemdesiat rokov, ale to nič http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/moja-rec/nic-pil-c-749368 nemení na fakte, že to mnohé z nás do Tatier tiahne, pretože je tu stále čo objavovať.

Vysoké Tatry

Vysokohorská turistika s prekrásnymi výhľadmi do krajiny je pre niekoho oveľa viac, než pobyt pri mori, ale platí to najmä s dvoma základnými predpokladmi – po prvé je slnečné a teplé počasie, napríklad na konci augusta, a po druhé máte so sebou potrebné vybavenie. Okrem batohu, vhodnej obuvi, pohodlného a priedušného outdoorového oblečenia sú to aj ZIP sáčky. Na čo ich tu upotrebíte?

vegánska desiata

Zabaľte do nich desiatu – v horách oceníte, keď je desiata zabalená tak starostlivo, že sa v batohu navzájom pachovo neovplyvňuje, napríklad v jednom sáčku sú vajíčka, v druhom, zrejúci syr, a v treťom sušené ovocie s orechmi. Vrecká perfektne vašu desiatu chránia aj pred poveternostnými vplyvmi.

Vrecká pre suveníry – v horách je možné nazbierať množstvo suvenírov bez toho, aby ste tu prekračovali zákon o ochrane prírody. Môžete tu nájsť napríklad zaujímavé kamene, piesok alebo šišky zo stromov či samorasty, a to všetko potom použiť na výstavbu záhradného bosonohého chodníka. Na ukladanie týchto prírodných suvenírov opäť dobre poslúži uzatvárateľné vrecká.

Vrecká na špinavú bielizeň – pri výstupe na Téryho chatu a ďalej do Priečného sedla či do sedla Prielom, alebo na Bystrú lávku nad Furkotskou dolinou prepotíte päť párov ponožiek. Odporúčame ich striedať aspoň po hodine, pretože tieto trasy patria k najnáročnejším vo Vysokých Tatrách, a chôdza v mokrých ponožkách zvyšuje riziko vzniku pľuzgierov. Prepotené ponožky uschováte v sáčku so zipsom a nebudú tak v batohu zapáchať.