Na demontáž kuchynského sifónu si dohodnite odborníkov

Ideálnu domácnosť si ľudia predstavujú veľmi rôznorodo, ale väčšinou sa zhodneme na tom, že by v nej nemal chýbať šikovný muž, ktorý si poradí s bežnými drobnými technickými prácami. Mal by vedieť napríklad vymeniť žiarovku, opraviť prasknutú poličku, kvapkajúci vodovodný kohútik, chybnú prívodnú šnúru elektrických spotrebičov, a tiež by mal zvládnuť vyčistiť odpadový sifón pri kuchynskom dreze. Lenže od ideálneho modelu šikovných mužov v domácnostiach sa skutočná realita mnohokrát veľmi vzďaľuje, mnohí z nás žijú v single, je tu množstvo osamelých žien s malými deťmi, a ak je v domácnosti muž, nie každý je šikovný a ústretový.

kúpeľňa a toaleta

Ak aj u vás doma to nie je práve ružové, a dôjde k zaneseniu odpadu v kuchyni, nemusíte kvôli tomu panikáriť a experimentovať s ručným náradím, čo by mohlo skončiť katastrofou, zavolajte radšej na tieto práce odborníkov. Cena krtkovania v Nitre nie je taká vysoká, aby vás to zruinovalo, mimochodom, čo by sa mohlo stať, keby ste sa o to pokúsili sami?

toaletný papier

Skrutka zo sifónu je zhrdzavená a nejde dotiahnuť alebo strhnete závit – rozobrať sifón je celkom jednoduché, ale ťažšie je znova ho zmontovať. Vyžaduje si to určité majstrovstvá, a kto to nezvládne, môže sifón poškodiť alebo sa vôbec nepodarí ho znovu zostaviť. Väčšinou sa tu strhne závit a musí sa všetko komplet vymeniť za nový kus, čo je potom zbytočne drahé.

Povolený sifón spadne na zem – veľa nepríjemností zažijete vo chvíli, keď vám sifón spadne na zem a okolo sa rozleje čierne mazľavé blato plné baktérií. Väčšinou to postrieka rôzne predmety v okolí vrátane vášho oblečenia a táto hmota navyše nepríjemne zapácha.

Zátka je až v kanalizácii – keď je upchávka až v kanalizácii, na jej odstránenie amatér nestačí a treba privolať odborníkov tak či tak. Tí majú k dispozícii tlakové čističe s dlhým dosahom, ktorými amatéri nedisponujú.