Modernizácia domu

Starší dom po čase potrebuje rekonštrukciu či menší zásah do priestoru, aby sa úroveň bývania zlepšila a skvalitnila. Modernizujeme svoj dom. Pri slove rekonštrukcia často vidíme ako sa z našej peňaženky rýchlo strácajú peniaze. Ak si ale modernizáciu svojho domu naplánujete rozumne a práce si rozložíte, môžete vidieť, že lepšie premyslené riešenia sú často – krát najlepšie a dokonca úspornejšie. Našou radou pri modernizácii je teda dva- krát meraj a raz rež. Ak dom nepotrebuje rekonštrukciu z dôvodu poškodenia materiálov alebo ich straty funkčnosti, ale ide nám skôr o vnesenie modernejších prvkov do priestoru- hovoríme o modernizácii. Určite máte riadne preštudované najnovšie trendy v bytovom dizajne.

chceli sme modernejšie priestory

Nedávno sme zvažovali aj my modernizáciu priestorov. Keďže dominantným v priestore je priestor schodiska, začali sme sledovať aktuálnu ponuku zábradlí a schodov. Aj keď sa nám z cenových ponúk schodísk niekedy zatočila hlava, prezeraním jednej zo stránok sme sa dostali k možnostiam nerezového zábradlia. Nakoľko schody samotné poškodené či zastarané neboli, zábradlie sme volili drevené. Je to krásne aj funkčné… ale – časom sme ho museli natrieť, potom znova. Deti si nie vždy umyjú rúčky a teda handrička s čističom bola môj najlepší kamarát.

nakoniec sme ušetrili veľa peňazí

Od toľkého drhnutia hlavne pri niektorých fľakoch som časom vydrala niektoré miesta a začali sa uvoľňovať drobné triesky. Skrátka a dobre, drevené zábradlie pre nás nebolo vhodné. Nakoniec miesto výmeny celého schodiska sme investovali iba do kúpy nerezového zábradlia. Po zvážení dlhej výdrže materiálu, ľahkému čisteniu a žiadnych náterov a lakov a neviem čoho sme nemohli urobiť lepšie. Nerezové zábradlie bol proste víťaz. Čo ma ale prekvapilo najviac bolo oživenie interiéru. Pôsobil úplne iným dojmom. Ušetrili sme teda na drahej veľkej modernizácii a zainvestovali iba do nadčasového zábradlia. Preto si rozsiahlu modernizáciu poriadne rozmyslite a naplánujte. Vyhnete sa možno zbytočným zásahom a nákupom zariadenia a materiálov.