energeticky certifikat

Vlastníte budovu a potrebujete energetický certifikát? Potom ste na správnom mieste! Energetické certifikáty vám podajú informácie o efektivite vašej domácnosti a poskytnú rady pre zlepšenie výkonu a teda pre ušetrenie ale aj ekologickosť. Energetický certifikát si nemusíte vybaviť len pre vaše vlastné bývanie ale aj pri prenajme. Lepšia úroveň energetického certifikátu vám môže zabezpečiť lepšiu cenu pre nájom vášho obydlia! Zmeny sa môžu týkať úpravy vykurovania, klimatizovania, či iných systémov. Čo sa týka energetického stupňa, môžete dostať hodnotenie A – G. Dostali ste veľmi zle hodnotenie? Nevadí sme tu pre vás aj pre vás aj pre poskytnutie rád, v oblasti zlepšovania výsledku. Energetický certifikát je potrebný od 1.1.2008. Novostavby sa mu určite nevyhnú.

dom

Kto si teda musí energetický certifikát vybavovať?

  • Predajca budovy, musí predložiť platný energetický certifikát novému vlastníkovi.
  • Prenajímateľ budovy novému nájomcovi.

Kostoly, priemyselné stavby, dielne, a ďalšie (ktoré si podrobne nájdete na našej stránke), si nemusia energetický certifikát vybaviť.

dom2

Ako si zaistiť priaznivý výsledok energetického certifikátu budov?

Obnoviteľné zdroje sú prvkom, ktorý je presadzovaný čoraz viac a viac. Niet divu. Ide o zelenú energiu, ktorou nijako neškodíme planéte a prosperujeme sami sebe. Zbavuje nás závislosti od elektrických závodov. Solárne kolektory sú dobrým spôsobom ako si zaistiť zelenú energiu. To čo do nich investujete sa vám niekoľkonásobne vráti späť. Určite ste si všimli, že aj vo vašom okolí je veľa striech pokrytých solárnymi kolektormi. Väčšie množstvo sklenených plôch je takisto spôsobom ako si zlepšiť vyhrievanie domácnosti, cez sklenené okná, či dvere vám bude domov prenikať väčšie množstvo slnka. Vy potom ušetríte na kúrení a zároveň sa môžete kochať výhľadmi na okolie.