Mnoho alergikov sa musí pri výbere matraca riadiť odporúčaním, že je vyrobený z antibakteriálnych materiálov

Možno ste sa už stretli s názvom SEGUM, ide o spoločnosť, ktorá od roku 1992 vyrába matrace a postele z čisto prírodných materiálov a na trhu je známa vďaka ich kvalite. Zdravotné hľadisko pri výrobe matracov nie je zanedbateľné, a to má na zreteli aj tento výrobca, preto z jeho výrobní vychádzajú produkty vhodné aj pre alergikov. Poloha ležmo, ktorá je dôležitá počas spánku, nám prináša odpočinok a takto si dokážeme oddýchnuť, načerpať nové sily a energiu na plnenie náročných úloh. Nie je však jedno, na akom podklade spíme, pretože nesprávne tvarované lôžko môže byť základom neskorších zdravotných ťažkostí s chrbticou, krkom, môže vplývať na bolesti hlavy, ale aj celkovú únavu a podráždenosť z nevyspatosti. Tomu sa vyhneme, ak sa poradíme s odborníkom, ktorý typ matraca je vhodný a ten si zaobstaráme.

Hrubé matrace majú svojich zástancov

Na trhu je momentálne najmodernejší typ zo studenej peny, spomedzi nich treba brať do úvahy spôsob výroby peny a jej kvality. Najžiadanejšia je takzvaná crash technológia, to znamená, že pena je vyrobená bez mechanickej úpravy jej štruktúry. Tie matrace zo studenej peny majú oveľa dlhšiu životnosť, vyznačujú sa lepšou tvarovou pamäťou a aj sa oveľa lepšie prispôsobia líniám tela. Použitím švajčiarskej peny Sanitized sa matrac stáva antibakteriálnym, takže je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia nejakými alergiami.

Kvalitu materiálu ocenia aj deti

Vyrába sa v trendovej hrúbke, čo vyhľadávajú samotní zákazníci, pretože im vyhovuje komfort pri spánku, ktorý zaručuje. Matrac s označením BODYFIT antibakterial kokos je sendvič a je kombináciou peny Sanitized a platní z prírodného kokosového vlákna, je tvrdý a vysoko hygienický, ale tvar tela dokáže kopírovať práve vďaka pene umiestnenej na jednej strane matraca. Matrac je vzdušný, možný pre použitie osôb až do hmotnosti 140 kg, poťah je možné prať, na boku má našitý zips, takže manipulácia je jednoduchá. Ide o slovenský produkt, kvalitný a so zárukou dlhej životnosti.